Projeler Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

Ahmet Piriştina Demokrasi Meydanı

Ahmet Piriştina Demokrasi Meydanı

Narlıdere Demokrasi Meydanına Yeni Proje

 

Narlıdere Ahmet Prişitina Demokrasi Meydanı yenilenen yüzüyle Narlıderelilerin buluşma noktası olacak. Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur’un seçim vaadi projelerinden biri olan Demokrasi Meydanı Narlıdere ’linin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak.

 

 

Yeni meydan Narlıderelilerin Buluşma Noktası Olacak

 

Proje ile ilgili bir açıklamada bulunan Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Narlıdere’ye yakışan ve ihtiyacı olan bu projeyi yakın zamanda Narlıdere’ye kazandıracaklarını ifade etti. Batur “Narlıdere Demokrasi Meydanı projesi yeniden hazırlandı, ihale şartnamesi hazırlandı, Ocak ayı bütçesinin onaylanmasından ve bütçe çalışmaları bittikten sonra ihaleye çıkıyoruz. Yapacağımız bu proje ile Demokrasi meydanına yeni bir kimlik kazandıracağız. Daha fazla alan ihtiyacımızı karşılamak için meydanda bulunan alışveriş merkezini 1. Bodrum katına alıyoruz, alışveriş merkezine vatandaşlarımız yürüyen merdiven vasıtası ile girip çıkabilecekler ve aynı zamanda araçları ile gelen vatandaşlarımızda yine alışveriş merkezinin bulunduğu bodrum katına yapılacak olan yer altı otoparkını kullanabilecekler. Bu otopark zaten uzun zamandır vatandaşlarımızın isteği ve ihtiyacıydı. Bu şekilde bölgenin otopark sorunu da çözülmüş olacak. Demokrasi meydanımızın yüzü değişirken aynı zamanda çevresinde yaşayan ve bu meydanı kullanan insanlarımızın her türlü ihtiyacını karşılamasını öncelik olarak ele aldık. Narlıdere Demokrasi Meydanı yeni yüzüyle Narlıdere’lilerin içinde yaşayacağı bir meydan olan planladı ve tasarlandı. Giriş kısmından otoparkına kadar Narlıdere’ye yakışan bir proje olacak. Meydana yapacağımız insanlarımızın oturup sohbet edeceği, zamanlarını güzel bir şekilde geçireceği modern kafeteryası ile vatandaşlarımıza hizmet verecek. Demokrasi meydanında buluna törenleri gerçekleştirdiğimiz alan için bir takım değişiklikler olacak Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün yeni heykeli ve kaidesi ile meydanımıza kazandıracağız. 1 yıl içerisinde tamamlamayı planladığımız Demokrasi meydanımız Narlıdere’ye yakışır ve herkesin buluşma noktası olacaktır şimdiden tüm hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

NARLIDERE YER ALTI OTOPARKI, ALIŞVERİŞ MERKEZİ, KAFETERYA VE MEYDAN YAPIM İŞİ

AHMET PİRİŞTİNA DEMOKRASİ MEYDANI

MEVKİİ                                 : ÇAMTEPE MAHALLESİ

YÜKLENİCİ FİRMA           : CEM-PA İNŞAAT TEMZ.PET.ÖZEL GÜV.SİS. YEMEK İHR. İTH. SAN VE TİC.LTD.ŞTİ.

SÖZLEŞME TARİHİ                       : 10.10.2017

İŞE BAŞLAMA TARİHİ     : 13.10.2017

İŞ BİTİŞ TARİHİ                 : 14.12.2018

Narlıdere Belediyesi sınırları içerisinde Çamtepe Mahallemizde, ilçenin merkezinde bulunan meydan alanımız belediyemiz çalışmaları ile  düzenlenerek, İzmirli’nin  sosyal ve kültürel ihtiyaçlarının karşılanması amaçlanmıştır.  Kentin merkezinde  yer alan bu bölgede gerek Güngören Caddesi gibi alışveriş ve ticaret merkezi haline dönüşmüş bir ana caddede ihtiyaç duyulan otopark gereksinimini karşılamak, gerekse vatandaşlarımızın boş zamanlarını değerlendirebileceği, dinlenebileceği ve sosyal gereksinimlerini karşılayabileceği süs havuzu ve akvaryumlar ile süslenmiş güzel bir kafeterya alanına sahip bir meydan alanı tasarlanmıştır. Bu mekanlar modern görünümleri ile vatandaşlarımızın kullanımına sunulmuştur.

Arkada orman, önde körfez manzarasıyla kentin en temiz havasına sahip ilçemizde proje  alanı kapsamında;içerisinde AVM, Depo ve Mal Girişlerinin bulunduğu 3205 mt2 lik Kapalı Alan, Kefeterya ve Meydanın bulunduğu 5285 mt2 lik Açık Alan ve 1890 mt2 lik 110 Araçlık Otopark bulunmaktadır. Uygulama aşamasında yapım kolaylığı düşünülmüş, enerji tasarrufuna ilave olarak malzeme ve teknoloji kullanımında ekonomik ve ekolojik ihtiyaçlar dikkate alınmıştır.

 

Narlıdereli’nin yürüyerek ulaşabileceği, kentin diğer alanlarından ise toplu taşım araçları ile ulaşımın kolayca sağlanabileceği alan, yılın tüm aylarında dört mevsim kullanıma uygun kapalı ve açık alanları içerisinde barındırmaktadır. Ahşap Pergoleleri, Oturma alanları, süs havuzu,  peyzaj dokusu ile yaşam standartlarını yükselten nitelikle her yaştaki insana hitap edecek olan Ahmet Piriştina Demokrasi Meydanındaki   tüm mekanlar ve tüm dolaşım alanları engellilerin ulaşımına ve kullanımına uygun olarak tasarlanmıştır.

 

 

Narlıdere Belediyesi Sosyal Medya Hesapları