AnasayfaHaberlerTürkiye’nin en güzel yemekleri Narlıdere’de buluştu

HABERLER Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

Türkiye’nin en güzel yemekleri Narlıdere’de buluştu

Türkiye’nin en güzel yemekleri Narlıdere’de buluştu

“Türk Mutfağı” bu şenlikte görücüye çıktı!

Dünyanın en büyük gıda hareketi Slow Food’a üye olan Narlıdere’de Hemşehri Lezzetleri Tadım Şenliği gerçekleştirildi. 30 dernek, Ahmet Piriştina Demokrasi Meydanı’nda yöresel yemeklerini sundu. Binlerce vatandaş alana akın etti. Başkan Ali Engin “Narlıdere’yi bir Gastronomi Kasabası’na dönüştüreceğiz” dedi.

30 DERNEK KATILDI
Geçtiğimiz günlerde Slow Food Birliği’ne dahil olan Narlıdere’de, “İyi, Temiz, Adil ve Gerçek Gıda” parolasıyla yürütülen çalışmalar hızlandı. İlçede faaliyet yürüten 30 dernek, Hemşehri Lezzetleri Tadım Şenliği’nde buluştu. Ahmet Piriştina Demokrasi Meydanı’nda kurulan stantlarda, Türkiye’nin farklı bölgelerinden il ve ilçelerin yöresel yemekleri sunuldu. Binlerce Narlıdereli alanda buluştu.

TADIMLAR GERÇEKLEŞTİ
Etkinliğe; Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, eşi İlke Engin, CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, Slow Food Türkiye kurucularından Nedim Atilla, Slow Food Narlıdere Kurucu Lideri Tuna Türksever, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Stantlarda, yöresel gıdaların tadımları gerçekleşti. Gazeteci- Yazar Ali Ekber Yıldırım da yeni kitabı Üretme Tüket için imza etkinliği yaptı.

“GASTRONOMİ KASABASI NARLIDERE”
Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin “Narlıderemizi bir Gastronomi Kasabası yapmak için çalışıyoruz. Slow Food anlayışı ile hareket etmeye, yöresel lezzetlerimizi Türk ve Dünya Mutfağı’na sunmak için 

Narlıdere Belediyesi Sosyal Medya Hesapları

  • Narlıdere Facebook
  • Narlıdere Instagram
  • Narlıdere Twitter
  • Narlıdere Youtube
  • Narlıdere Whatsapp