AnasayfaHaberlerNarlıdere’nin çocuklarından’ muhteşem konser!

HABERLER Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

Narlıdere’nin çocuklarından’ muhteşem konser!

Narlıdere’nin çocuklarından’ muhteşem konser!

Narlıdere Belediyesi tarafından kurulan Çocuk Senfoni Orkestrası ilk konserini verdi. Orkestrada yer alan 80 çocuk, birbirinden güzel senfoni eserlerini sanatseverlere sundu, salon tıka basa doldu! Başkan Ali Engin “İzmir’in -belediye bünyesinde kurulan- ilk çocuk senfoni orkestrasını ülkemizin sanat yaşamına armağan ediyoruz” dedi.
 
 80 KİŞİLİK DEV ORKESTRA
Kültür- Sanat çalışmalarıyla dikkat çeken Narlıdere Belediyesi, 2 ay önce kurduğu Çocuk Senfoni Orkestrası ile ilk kez ‘sahne’ dedi. En küçüğü 8, en büyüğü 16 yaşında olan 80 kişilik orkestra, Narlıdere AKM’yi dolduran sanatseverlere muhteşem bir gece yaşattı. Genel Sanat Yönetmenliğini Dilek Rodos’un üstlendiği orkestrayı ünlü Şef Kartal Akıncı yönetti, 9 eser çalındı. Minik piyanistler Deniz Acar ve Nehir Özzengin orkestraya eşlik etti. 8 yaşındaki Kaan Demir Demiray da iki esere ‘şeflik’ yaptı.

 AYAKTA ALKIŞLADILAR
 Yaklaşık 2 saat süren konser, İzmir Marşı ile sona erdi. Sanatseverler, konser sonunda orkestrayı ayakta alkışladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da gönderdiği telgrafla Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin’i ve orkestrada yer alan çocukları tebrik etti.
 
 “GURUR DUYDUK”
 Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin “‪Narlıderemizi kültürün ve sanatın başkenti yapmak gibi bir hayalle yola çıktık. İzmir’in ilk 

Narlıdere Belediyesi Sosyal Medya Hesapları

  • Narlıdere Facebook
  • Narlıdere Instagram
  • Narlıdere Twitter
  • Narlıdere Youtube
  • Narlıdere Whatsapp